1.2.Ponuky super zárobku, ktorým je lepšie sa vyhnúť.

„Ponúkam super zárobok. Stačí pár minút denne na internete a máte 1000€ v banke“. Takých, alebo podobných inzerátov je všade spústa. Človek však nemusí byť atomový fyzik, aby prišiel na to, že to bude nejaký podvod.

Zarobte hromadu peňazí.

Keby to bolo také ľahké, tak by už asi nikto nechodil do roboty. Prečo sú ráno autobusy preplnené ľuďmi pachtiacimi sa za prácou. Prečo makajú na linkách, od ktorých si nemôžu odskočiť ani na wc? Prečo odchádzajú od blízkych do zahraničia za prácou? Zrejme to nebude s tým zárobkom cez internet také jednoduché, však?

Mnohí sa popálili na týchto super ponukách. Nechali sa ľahko oklamať s vidinou rýchleho zisku, alebo vyriešenia svojej zložitej životnej situácie. Posledné peniaze dali do ponúkaného „super podnikania“, alebo si dokonca požičali. Je smutné, že sa niečo také deje a je mi týchto ľudí úprimne ľúto.

Aké sú najčastejšie nekalé praktiky na webe? Vidíte inzerát s výhodnou ponukou kúpy. Napríklad krásna nová žehlička za 5€. No nekúp to! Lenže musíte zaplatiť predom, no a viete ako to dopadne. Nič nepríde, alebo kus tehly v balíku.

Alebo inzerát na skladanie pier. Musíte ale zaplatiť za súčiastky, poskladáte, lenže perá už nemá kto od vás kúpiť späť. Máte perá pre celú rodinu do konca života. Našťastie investícia nebola veľká, tak sa to ešte dá ustáť.

Ale sú aj oveľa horšie podvody. Ponziho schéma existuje už viac ako 100 rokov. Pyramídová schéma, alebo hra funguje na princípe „faraóna“, ktorý sedí na vrchole pyramídy investorov, ktorí mu platia licenčné alebo vstupné poplatky za to, že sú súčasťou projektu a môžu kupovať tovar alebo služby, ku ktorých predaju bola schéma špekulatívne vytvorená. Počas celého fungovania podvodu zháňajú existujúci investori stále nových a nových investorov, ktorí do hry priebežne vstupujú a prinášajú nové vklady. Čím viac investorov hra získa, tým viac sa schéma podobá tvaru pyramídy.

Aj Slováci v minulosti naleteli pyramídovým hrám. Najznámejší je prípad skrachovaných nebankoviek BMG Invest a Horizont Slovakia. Nebankovky sľubmi o tridsať percentnom zisku vylákali od vyše 300-tisíc ľudí viac ako dve miliardy slovenských korún. Odškodnených bolo len asi 5% poškodených, trojica obžalovaných skončila vo väzbe.

Podobných ponúk na neodolateľné zisky na vás vyskočí na internete spústa. „Odborníci“ sľubujú bezpečné investovanie, kde nemôžete pochybiť. Len škoda, že chcú na to vaše peniaze.

„Pošlite mi 500 na účet a ja vám o tri mesiace vrátim zhodnotených 2500“. ?? No čo k tomu dodať. Zverejňovanie takýchto inzerátov znamená len jedno: Ľudia sú stále nepoučiteľní.

Alebo 100% schémy na oklamanie rulety? Po čase prídete na to, že „machri“ , ktorí to propagujú vlastne zarábajú len na tom, že ste sa do kasína zaregistrovali a prišli v ňom o peniaze.

No a takto by som mohol pokračovať strašne dlho pretože je takýchto podvodov strašne veľa. Súčasná, úžasná doba internetu nám okrem množstva skvelých vecí, bez ktorých si už nevieme predstaviť život priniesla aj veľa nástrah, ktoré na nás číhajú na každom rohu.

No nechajme tieto chmúrne témy. Ak si dáme len trošku pozor a použijeme sedliacký rozum a svoju intuíciu, tak nám nič nehrozí. V ďalšom článku si povieme niečo o skutočnom zárobku na internete.

Zarábajte cez internet, v pohode, pri kávičke! Prvý zárobok už do 10 dní a žiadne vstupné poplatky. Stačí meno a mail a v klube nájdete podrobné informácie. Vhodné pre každého. Stačí mať len chuť do práce. Kliknite prosím na tlačítko!

Ďakujem za váš čas a teším sa na naše ďalšie stretnutie.

Na ďalší článok vás upozorním mailom.

Valerián Lukačko, valerian@webyonline.sk