1.4.Sieťový marketing, ako cesta k slušnému zárobku.

Sieťový marketing vznikol v r 1949.
1979 – súd potvrdil legálnosť sieťového marketingu, čo spôsobilo jeho prudký rozvoj a dnes je vo väčšine zemí sveta. Trh je etablovaný vo viac ako 50 krajinách a dominujú v ňom hlavne ženy.
Ročný obrat sieťového marketingu je viac ako 150 mld. USD.
V sieťovom marketingu pracuje na celom svete viac ako 100 mil.ľudí.
V niektorých ázijských krajinách je to až 15% práceschopnej populácie.

Pozrime si niektoré fakty o sieťovom marketingu.

Sequoia Capital je jedna z najúspešnejších spoločností, ktorá investuje do odvetví, ktoré sú pred veľkým boomom. Majú čuch, na zhodnotenie kapitálu.
Niektoré ich investície:
1973 Apple
1987 Cisco
1995 Yahoo!
1999 Paypal
1999 Google
2003 Linked In
2004 Zappos
2005 Youtube
V roku 2011 investovali do networkmarketingu! Všetky firmy do ktorých investovali zaznamenali následný rast.

V období od marca 2009 do mája 2011 sedem najväčších firiem z oblasti sieťového marketingu zvýšilo priemerne hodnotu svojích akcií o 268%.
Je to pozoruhodné číslo, pretože práve v tejto dobe bola kríza a mnoho firiem úplne skrachovalo.

THE WALL STREET JOURNAL r.2011
od decembra 2007 zmizlo z americkej ekonomiky viac ako 12 miliónov pracovných miest. Mnoho ľudí našlo riešenie v modeli sieťového marketingu.

Obraty niektorých odvetví v roku 2012 (v miliardáchUSD)

Hudobný priemysel 16,5
Priemysel videohier 67
Filmový priemysel 80
BIO potraviny 91
Sieťový marketing 167

O stúpajúcej dôležitosti sieťového marketingu svedčí aj neustály nárast osôb, ktoré sa mu venujú. Je veľmi zaujímavé sledovať skokový nárast po kríze v roku 2008. A v posledných rokoch sa obrat dramaticky zvyšuje. Prikladám tabuľku z článku nemeckého časopisu MLM-Worldwide

Čo hovoria o sieťovom marketingu známe osobnosti?

Richard Branson, britský podnikateľ a miliardár, majiteľ značky Virgin, ktorá zahŕňa viac ako 400 spoločností. Mnoho z týchto spoločností prevádza na sieťový marketing, alebo v nich zavádza princípy sieťového marketingu. Pretože je to veľmi životaschopný systém.

„MLM funguje všade, kde žijú ľudia. Celý trh je otvorený a s dobrým doporučením sa získa klient na doživotie.“

Stephen Covey, jeden z najvýznamnejších svetových autorov a koučov time manamegentu a osobného rozvoja. V roku 1996 ho časopis Time vybral medzi 25 najvplyvnejších ľudí Ameriky. Napísal celú radu kníh venujúcich sa osobnému rozvoju, time managementu a leadershipu. Medzi jeho najznámejšiu knihu patrí medzinárodný bestseller „7 návykov skutočne efektívnych ľudí“, ktorého sa predalo viac ako 20 miliónov výtlačkov v 40 jazykoch po celom svete.

„Networkmarketing dozrel. Je nepopierateľným faktom, že sa stal cestou k podnikaniu a nezávislosti pre milióny ľudí“.

Darren Hardy, vydavateľ časopisu SUCCESS MAGAZINE

„Priamy predaj je jedným z mála druhov podnikania, ktoré ponúka priemerným ľuďom s nadpriemernými ambíciami dosiahnuť nadpriemerného životného štýlu, kľudu myslenia a finančnej istoty.“

Donald Trump – podnikateľ, americký prezident.

„Sieťový marketing je v súčastnosti jedným z najstarších a najviac rešpektovaných business modelov na svete. Úspešne prešiel skúšku časom.“


Je známy jeho rozhovor na javišti kde sa ho Dávid Letterman pýtal: „Čo by ste urobili, keby ste o všetko prišli a museli začať od nuly?“ Donald Trump mu bez zaváhania odpovedal: „Našiel by som si dobrú firmu z oblasti sieťového marketingu a dal by som sa do práce“.
Obecenstvo začalo po jeho slovách kričať a pískať.
A Trump im pohotovo povedal: „A toto je dôvod prečo ja sedím tu hore a vy tam dole!“

Jiří Černota, autor, network kouč, majiteľ úspešnej klasickej firmy, ktorú predal a začal sa venovať sieťovému marketingu v ktorom dosiahol výborne výsledky. Potom založil vlastnú úspešnú spoločnosť na báze sieťového marketingu.

„Sieťový marketing je príležitosť pre milióny ľudí. Je to šanca nielen zarobiť peniaze, ale aj získať praktické podnikateľské vzdelanie a pracovať na svojom osobnom rozvoji. Je to šanca lepšie spoznať sám seba, pomôcť sebe aj druhým a šanca stať sa lepším človekom. Bez lepších ľudí nebude lepší svet.“

Bill Gates, zakladateľ spoločnosti Microsoft.

„Keby som mal dnes všetko budovať znovu, tak radšej, než stavať starý typ spoločnosti, začnem vytvárať firmu na princípoch sieťového marketingu.“

Kim Kiyosaki

„Keď si myslíte, že si istotu príjmu ziskáte tým, že budete pracovať pre niekoho iného, tak sa prebuďte.“

Robert Kiyosaki, jej manžel

„Sieťový marketing vám poskytne nielen dobré podnikateľské vzdelanie, ale tiež okruh nových priateľov, ktorí sa budú v živote uberať rovnakým smerom a budú vyznávať rovnaké hodnoty ako vy.
Sieťový marketing vám dá príležitosť postaviť sa vlastnému strachu, pobiť sa s ním, prekonať ho a prebudiť v sebe víťaza.“

A pozrite, aké myšlienky propagoval Tomáš Baťa, aj keď ešte v tej dobe sieťový marketing vôbec neexistoval:

„Zásadou môjho podnikania je urobiť zo svojích zamestnancov kapitalistov.“
„Len na tom poli sa obilie rodí, po ktorom sám hospodár za pluhom chodí.“
„Zámožnosť – povinnosť, chudoba – výhovorka.“

Paul Zane Pilzer, svetový ekonóm


„Čo je jedným z mála svetlých bodov a nadejou, pri pohľade do budúcnosti, že ľuďom bude ponúknutá príležitosť preškolenia a naučenia sa nových zručností?
Networkmarketing. “ „Networkmarketing je riešením na prepadajúce sa trhy.“

Warren Buffet, miliardár a jeden z najbohatších ľudí planéty. Expert na finančné trhy a akcie.

„Je to najlepšia investícia, akú som mohol kedy urobiť. Je to obchodný model budúcnosti.“

Myslím, že k týmto slovám niet čo dodať. Zdá sa, že je to model podnikania 21.storočia, ktorý spája v sebe osobný rast a slušný príjem, pre spokojný život. V ďalšom článku vám chcem predstaviť serióznu spoločnosť v ktorej sa vaše sny o slušnom zárobku z domu a spokojnom živote stanú skutočnosťou.

Zarábajte cez internet, v pohode, pri kávičke! Prvý zárobok už do 10 dní a žiadne vstupné poplatky. Stačí meno a mail a v klube nájdete podrobné informácie. Vhodné pre každého. Stačí mať len chuť do práce. Kliknite prosím na tlačítko!

Ďakujem za váš čas a teším sa na naše ďalšie stretnutie.

Na ďalší článok vás upozorním mailom.

Valerián Lukačko, valerian@webyonline.sk